Nawigacja

Instytucje zaangażowane

Institute for Global Ethics

 

Opublikowano 9.12.2008

oprac. Wydział Informacji Antykorupcyjnej DP CBA

 

Institute for Global Ethics (IGE) - Instytut na Rzecz Etyki Globalnej powstał w 1990 roku w Camden w stanie Maine (USA). Jego fundatorem jest Rushworth Kidder, a ideą uzasadniającą  powstanie Instytutu - wypracowanie wspólnej bazy opartej na jednakowych standardach etycznych: współczuciu, sprawiedliwości, uczciwości, szacunku i odpowiedzialności. Propagowanie standardów etycznych to tylko część działalności IGE. 

Od momentu powstania  Instytut  powołał placówki w Kanadzie i Anglii, rozbudował struktury, rozszerzył działalność o tworzenie programów edukacyjnych, seminaria kierowane do zainteresowanych grup, organizacji i instytucji publicznych na poziomie stanowym i federalnym, równocześnie niosąc przesłanie promowania zachowań etycznych poprzez badania, debaty publiczne, kampanie i praktyczne działania.

 

Publikacje

Ethics Newsline - bezpłatny tygodnik online poświęcony bieżącym  wydarzeniom ze świata biznesu i etyki.

President’s Letters – obejmujące  wybrane zagadnienia z ich dogłębną analizą i komentarzem prezydenta IGE Rushwortha Kiddera.

Ethical Connections – materiały wysyłane co najmniej dwa razy w roku do członków IGE, zawierające skrót z działań instytucji pokrewnych.

Annual Reports – wydawane online w wersji PDF, obejmujace raporty finansowe IGE, a także naświetlające  bieżącą działalność pracowników IGE.

 

Instytucje stowarzyszone

Institute for Global Ethics UK Trust - instytucja charytatywna  założona w 1995 roku.  Celem IGE UK Trust jest promowanie zachowań etycznych wśród osób prywatnych, instytucji i całych narodów. IGE UK Trust skupia się na wartościach i edukacji obywateli. Fundusze GIE UK Trust pochodzą z darowizn, sponsorowania poprzez fundacje, składek członkowskich (indywidualnych i korporacyjnych), opłat za szkolenia. IGE UK Trust organizuje seminaria (Ethical Fitness Seminars),  organizowane  z myślą o osobach stykających  się z dylematami moralnymi na gruncie zawodowym lub prywatnym.

Institue for Global Ethics Canada - filia IGE powstała w Toronto w 2000 roku. Od 2005 jej siedziba mieści się w Vancouver. Docelowo IGE Kanada ma być instytucją opartą w całości na wolontariacie.

 

Center for Corporate Ethics (CCE) – założona w Nowym Jorku w styczniu 2005 roku, jako instytucja wspierąca  liderów biznesu w kierowaniu przedsiębiorstwem opartym na wartościach etycznych. CCE jest oddziałem IGE podkreślającym  znaczenie etyki w miejscu pracy.

Center for Moral Courage – jest nową inicjatywą w ramach  IGE, wdrażającą praktyczne narzędzia zbudowane na  idei zawartej w książce Rushwortha Kiddera „Moral Courage”.

 

 

 

 

Institute for Global Ethics

do góry