Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Nagroda Amalii dla Mairy Martini i Transparency International Ukraine

Nagroda Amalii przyznawana jest w dwóch kategoriach:

  1. Nagroda Amalii za Profesjonalną Perfekcję honoruje osobę, która wniosła wybitny wkład w rozwój misji kapituły, podmiotu, inicjatywy lub programu Transparency International lub pracy w ramach określonego zagadnienia lub regionu.
  2. Nagroda Amalii za Nadzwyczajne Osiągnięcia jest przyznawana zespołowi, inicjatywie lub kampanii, które w wyjątkowy sposób przyczyniły się do realizacji celów Transparency International i walki z korupcją.

Podczas Międzynarodowej Konferencji Antykorupcyjnej 2022, nagrodzono ekspert ds. przepływów korupcyjnych Maírę Martini i Transparency International Ukraina.

Maíra Martini jest ekspertem w Sekretariacie Transparency International ds. badań i polityki w zakresie przepływu pieniędzy pochodzących z przestępstw korupcyjnych.

Kapituła Transparency International na Ukrainie została w pełni przywrócona w 2014 roku. Nagrodzony system e-zamówień ProZorro.Sale, który Transparency International Ukraina współtworzyła, jest jednym z przykładów jej osiągnięć. Kapituła odegrała istotną rolę w tworzeniu nowych organów antykorupcyjnych na Ukrainie. W ramach koalicji RISE Ukraine połączyła siły z innymi krajowymi i międzynarodowymi organizacjami i agencjami, aby wspomóc odbudowę kraju bez korupcji.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Transparency International.

  • Transparency I
do góry