Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani przez CBA tymczasowo aresztowani

Podinspektor w Referacie Infrastruktury i Budownictwa Urzędu Gminy w Bartoszycach oraz inspektor nadzoru robót sanitarnych zostali zatrzymani przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Obaj żądali korzyść majątkową w zamian za wykonanie czynności służbowych.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zdobyli informacje o możliwej korupcji w związku z zakończeniem inwestycji realizowanej na rzecz Zakładu Budżetowego Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Gminy Bartoszyce. Czynności wykonane przez funkcjonariuszy Biura doprowadziły do zatrzymania dwóch osób - podinspektora w Referacie Infrastruktury i Budownictwa Urzędu Gminy w Bartoszycach oraz inspektora nadzoru robót sanitarnych działającego na zlecenie Gminy. Z ustaleń wynika, że obaj żądali 60 tys. zł w zamian za zakończenie odbioru robót. W Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie mężczyźni usłyszeli zarzuty uzależnienia wykonania czynności służbowych od przyjęcia korzyści majątkowej. Czyn ten zagrożony jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował ich na trzy miesiące.

CBA przypomina, że w Biurze działa bezpłatna infolinia 800 808 808, gdzie można przekazać informacje o przestępstwach korupcyjnych. Można także wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej www.cba.gov.pl, przekazać informacje na piśmie lub zgłosić osobiście w siedzibie Biura.


Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA


Zobacz artykuł na stronie CBA

do góry