Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawiadomienie CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało do Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jest to związane z wynikami kontroli przeprowadzonej w Szpitalu Psychiatrycznym w Choroszczy.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili od 12 czerwca do 7 września  kontrolę w Szpitalu Psychiatrycznym w Choroszczy. W trakcie postępowania sprawdzano prawidłowość udzielania wybranych zamówień publicznych organizowanych przez placówkę w latach 2010-2012.

W związku z wynikami kontroli CBA skierowało zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Zastępcę Dyrektora Szpitala ds. Inwestycji i Remontów. Wszystko wskazuje na to, że będąc uprawnionym do zajmowania się sprawami majątkowymi szpitala przekroczył uprawnienia i nie dopełnił ciążących na nim obowiązków.  W trakcie kontroli agenci wykazali między innymi, że szpital mógł stracić co najmniej 384 tys. zł.

Całość zgromadzonych w postępowaniu kontrolnym materiałów została wraz z zawiadomieniem przekazana do oceny Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku. W przypadku podjęcia decyzji o wszczęciu śledztwa CBA zwróciło się jednocześnie z prośbą o powierzenie jego prowadzenia.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBAZobacz artykuł na stronie CBA

do góry