Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Antykorupcyjna złamana

Przepisy tzw. ustawy antykorupcyjnej po raz kolejny naruszone. Nieprawidłowości wykryli agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego podczas przeprowadzonych kontroli w województwie lubelskim i wielkopolskim.

Agenci CBA przeprowadzili kontrolę przestrzegania przez Członka Zarządu Powiatu Ryckiego przepisów ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Postępowanie obejmowało lata 2010-2012. W trakcie przeprowadzonych czynności stwierdzono, że mężczyzna pełniąc funkcję członka Zarządu Powiatu Ryckiego zasiadał jednocześnie w Radzie Nadzorczej Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Nowodworze, czym złamał ustawę antykorupcyjną. W związku z naruszaniem przepisów CBA skierowało do Rady Powiatu w Rykach wniosek o odwołanie go z zajmowanego stanowiska.

Agenci CBA kontrolowali również przestrzeganie przepisów tej ustawy przez Dyrektora Samodzielnego Publicznego ZOZ w Gostyniu. Postępowanie obejmowało lata 2008-2012. W trakcie kontroli ustalono, że Dyrektor prowadził jednocześnie działalność gospodarczą czym naruszył przepisy ustawy antykorupcyjnej. Biuro skierowało wniosek do Zarządu Starostwa Powiatowego w Gostyniu o odwołanie Dyrektora z zajmowanego stanowiska.


Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA
 
Zobacz artykuł na stronie CBA

do góry