Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śledztwo po kontroli CBA

Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez byłego dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Jest ono wynikiem kontroli przeprowadzonej przez CBA.

Na przełomie 2011 i 2012 roku Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadziło kontrolę w  Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Agenci sprawdzali czy wybrane umowy cywilnoprawne podpisywane od 2008 roku były zawierane prawidłowo. Funkcjonariusze ustalili, że w WSSE dopuszczono do zawierania umów zlecających czynności pokrywające się z zakresami obowiązków służbowych pracowników. Wszystko wskazuje na to, że wykorzystano też ponad 700 tys. zł. z rachunku dochodów własnych niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

Wyniki kontroli Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało do Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie, która wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez byłego dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

 

 

Zobacz artykuł na stronie CBA

do góry