Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za korupcję

Trzy osoby zatrzymane przez Centralne Antykorupcyjne usłyszały już w prokuraturze zarzuty korupcyjne. Śledztwo dotyczy podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowej przez kierownika biura Centralnego Ośrodka Budownictwa Ogólnego w Warszawie.

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani wczoraj w Wyszkowie, Warszawie i Łukowie przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Wśród nich są 35-letni prezes jednej z warszawskich spółdzielni mieszkaniowych, 43-letni kierownik biura, a zarazem prokurent Centralnego Ośrodka Budownictwa Ogólnego w Warszawie oraz 52-letni właściciel zakładu remontowo budowlanego z województwa mazowieckiego.

Podejrzewamy, że kierownik biura Centralnego Ośrodka Budownictwa Ogólnego w Warszawie przyjął od właściciela firmy budowlanej 100 tys. zł w zamian za wybór jego firmy, jako wykonawcy prac rozbiórkowych na jednej z działek w Warszawie. Wszystko wskazuje na to, że w procederze pośredniczył prezes spółdzielni.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już w Prokuraturze Okręgowej w Ostrołęce zarzuty korupcyjne. Prokurator zastosował wobec nich poręczenia majątkowe w kwocie 30 i 50 tys. zł.


Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA


Zobacz artykuł na stronie CBA

do góry