Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola za łapówkę

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 41-letniego inspektora Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie. Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzuty korupcyjne. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

41-letni mieszkaniec Krakowa został zatrzymany przez agentów CBA bezpośrednio po kontroli. Jako inspektor Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie w trakcie prowadzonych czynności zażądał korzyści majątkowej w zamian za zatajenie części stwierdzonych nieprawidłowości.

Mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Kraków Prądnik Biały zarzuty korupcyjne. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu oraz zawieszenie w czynnościach inspektora PIP.

Inspektor został już wcześniej objęty aktem oskarżenia w innej sprawie korupcyjnej prowadzonej przez CBA pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Prądnik Biały.

Osoby, które obiecywały lub udzielały korzyści majątkowe lub osobiste, mogą skorzystać z klauzuli niekaralności kontaktując się z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym lub Prokuraturą Rejonową Kraków Prądnik Biały. Zgodnie z art. 229 kodeksu karnego: Nie podlega karze sprawca przestępstwa przekupstwa, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.


Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

do góry