Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBA na Targach CrimeLab

Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab to pierwsza edycja jedynych tego typu targów w Polsce i Europie. Centralne Biuro Antykorupcyjne jest jedną z instytucji współpracujących przy tym przedsięwzięciu.

Impreza odbywa się w dniach 28-30 marca w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Patronatu Honorowego pierwszej edycji targów udzielili: Jarosław Gowin, Minister Sprawiedliwości oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Patronem Merytorycznym CrimeLab jest Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji – Instytut Badawczy.

W salach konferencyjnych Centrum MT Polska odbędzie się szereg interesujących seminariów i prelekcji. W programie pierwszego dnia targów znalazł się m.in. wykład "Nowe kierunki działań Centralnego Biura Antykorupcyjnego w zakresie zapobiegania i zwalczania zjawiska korupcji", który poprowadzi Sławomir Śnieżko, Dyrektor Gabinetu Szefa CBA. Wykład rozpocznie się o godzinie 15.30. Podczas prezentacji uczestnicy poznają zarówno dotychczasowe dokonania Biura, jak również nowe, podejmowane aktualnie inicjatywy antykorupcyjne.

Podczas targów można m.in.:

  • nawiązać kontakty handlowe  i wymienić informacje  pomiędzy producentami i użytkownikami sprzętu wykorzystywanego w technice kryminalistycznej
  • spotkać się z przedsiębiorcami, praktykami i naukowcami z różnych dziedzin – tych wszystkich, z których czerpie  kryminalistyka
  • wziąć udział w różnego rodzaju wydarzeniach  promujących osiągnięcia naukowe, nowoczesne technologie i metody badawcze stosowane w technice kryminalistycznej.

Ponadto w trakcie Targów dostępne będzie stoisko CBA, na którym będą prezentowane materiały edukacyjno-prewencyjne.

Osoby zainteresowane udziałem zobowiązane są do dokonania rejestracji na targi CrimeLab online na stronie www.targieurolab.pl/rejestracja lub na miejscu.

Więcej informacji o targach CrimeLab: www.crimelab.pl
 

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

 

Zobacz artykuł na stronie CBA

do góry