Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemyt z korupcją w tle

Funkcjonariusz ukraińskiej straży granicznej usłyszał zarzuty w związku ze śledztwem prowadzonym przez agentów CBA. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

28-letni starszy sierżant ukraińskiej Straży Granicznej został zatrzymany na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Krościenku przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Czynności wykonano na wniosek Centralnego Biura Antykorupcyjnego w związku z poprowadzonym przez Biuro śledztwem. Sprawa dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych przez celników z Oddziału Celnego w Krościenku, w zamian za umożliwienie przemytu wyrobów tytoniowych i alkoholowych. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymany Ukrainiec przynajmniej od lutego do maja 2011 roku przemycał wyroby tytoniowe przez przejście graniczne w Krościenku. Z ustaleń wynika, że ,,przymknięcie oka” przez jednego z celników miał zyskać dzięki złożonej mu obietnicy łapówki.

Mężczyzna w Prokuraturze Apelacyjnej w Rzeszowie usłyszał zarzuty z kodeksu karno-skarbowego oraz obietnicy wręczenia korzyści majątkowych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Rzeszowie najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Do tej pory do sprawy zatrzymano siedem osób, w tym trzech funkcjonariuszy celnych.


Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA

do góry