Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli przejąć spółkę…

Biegły rzeczoznawca, prezes i dwie osoby z rady nadzorczej jednej z krakowskich spółek usłyszeli zarzuty w związku ze śledztwem prowadzonym przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Sprawa dotyczy działania na szkodę jednej z krakowskich spółek. Jej większościowymi udziałowcami są Gmina Mysłowice oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Mysłowicach. Wśród podejrzanych znaleźli się 43-letni prezes spółki, dwóch członków Rady Nadzorczej oraz biegły rzeczoznawca z zakresu wyceny nieruchomości. Wszystko wskazuje na to, że na podstawie zawyżonej o ponad 7 mln złotych wartości nieruchomości próbowali wnieść wkład w postaci działki budowlanej. Miało to w efekcie doprowadzić do przejęcie kontroli finansowej nad spółką wartą ponad 16 milionów złotych.

Prezes oraz członkowie Rady Nadzorczej usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Mysłowicach zarzuty fałszowania dokumentacji i usiłowania oszustwa. Biegły rzeczoznawca usłyszał zarzuty poświadczenie nieprawdy i pomocnictwa przy usiłowaniu oszustwa.


Prokurator zastosował wobec wszystkich poręczenia majątkowe w wysokości po 10 tys. zł.


Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

 

Zobacz artykuł na stronie CBA

do góry