Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany były Szef WKU

Emerytowany pułkownik Wojska Polskiego został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty płatnej protekcji. Decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Zamościu.

62-letni były Szef Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień w Zamościu został zatrzymany przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jak ustalono mężczyzna powoływał się na wpływy w Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej oraz w Wojsku Polskim.  Wszystko wskazuje na to, że w zamian za korzyści majątkowe obiecywał załatwienie pracy bądź zmianę miejsca pełnienia służby.

Mężczyzna w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu usłyszał zarzuty płatnej protekcji. Decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Osoby, które obiecywały lub udzielały korzyści majątkowe lub osobiste, mogą skorzystać z klauzuli niekaralności kontaktując się z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym lub Prokuraturą Okręgową w Zamościu. Zgodnie z art. 230a kodeksu karnego:

Nie podlega karze sprawca jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.
 


Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA
 

do góry