Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust zatrzymany przez CBA


Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 48-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna powoływał się na szerokie znajomości i kontakty w instytucjach publicznych. Wcześniej był już skazany za zabójstwo.

Agenci CBA zatrzymali na jednej z warszawskich ulic 48-letniego Jerzego K. Czynności procesowe były realizowane na podstawie postanowienia Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Sprawa dotyczy powoływania się na wpływy w instytucjach publicznych oraz doprowadzania do niekorzystnego rozporządzania mieniem.

Jak ustalili agenci CBA mężczyzna kłamał, że pracował jako ekspert prawny między innymi w Fundacji Instytutu Lecha Wałęsy oraz w dużej kancelarii prawniczej w Warszawie. Oprócz tego powoływał się na kontakty w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej, Ministerstwie Sportu, Lotto, PKO S.A., TP S.A. oraz w Urzędzie Pracy w Warszawie i Miasta w Poznaniu. Podejrzewamy, że przyjął minimum 13 tys. zł na tzw. działania lobbingowe prowadzone w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

Zatrzymany przez CBA mężczyzna był już wcześniej karany za zabójstwo. Wyrokiem sądu został wówczas skazany na 25 lat pozbawienia wolności. W 2006 roku warunkowo opuścił więzienie. Decyzją Sądu na wniosek Prokuratury Okręgowej w Białymstoku najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA


Zobacz artykuł na stronie CBA

 

 

do góry