Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawiadomienie Szefa CBA do prokuratury

Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik skierował do Prokuratury Okręgowej w Częstochowie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez krakowskiego biznesmena Marka P. Dotyczy to składania fałszywych zeznań w ramach postępowania przygotowawczego prowadzonego przez częstochowską prokuraturę oraz kierowania przez podejrzanego fałszywych oskarżeń o popełnieniu przestępstwa przez funkcjonariuszy CBA.

Marek P. został zatrzymany przez agentów CBA 19 września br. w polskim Cieszynie. W Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach mężczyzna usłyszał cztery zarzuty. Jeden z nich dotyczył korumpowania osoby pełniącej funkcję publiczną, trzy kolejne to wielomilionowe oszustwa. Wówczas Sądu Rejonowego w Gliwicach aresztował go na trzy miesiące.

12 października podejrzany zawiadomił Prokuraturę Apelacyjną w Katowicach o rzekomych groźbach i stosowaniu przemocy przez funkcjonariuszy CBA. Postępowanie skargowe prowadzone w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym nie potwierdziło zarzutów wysuwanych przez mężczyznę. W związku z tym Szef CBA Paweł Wojtunik skierował do Prokuratury Okręgowej w Częstochowie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Marka P.


Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA


Zobacz artykuł na stronie CBA

do góry