Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni strażacy zatrzymani przez CBA

Agenci CBA zatrzymali kolejne pięć osób w ramach śledztwa dotyczącego przyjmowania korzyści majątkowych przez lubelskich strażaków. Łącznie w tej sprawie zarzuty usłyszało już 8 osób - 6-ciu funkcjonariuszy i 2 przedsiębiorców.

Wczoraj agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 55 lat. Najstarszy z nich - emerytowany strażak został zatrzymany w swoim mieszkaniu w Lublinie, a dwaj jego koledzy czynni funkcjonariusze straży pożarnej, w swoich miejscach pracy – brygadier w Komendzie Powiatowej w Świdniku i aspirant sztabowy w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

W miniony poniedziałek do tej sprawy agenci CBA w jednej z podlubelskich miejscowości zatrzymali także dwóch biznesmenów w wieku 57 i 67 lat. W Prokuraturze Okręgowej w Lublinie usłyszeli oni zarzuty wręczania korzyści majątkowych.

Wcześniej zarzuty w tej sprawie usłyszał także były Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej oraz dwóch funkcjonariuszy tej jednostki.


Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA

 

Zobacz artykuł na stronie CBA

do góry