Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszerze w rękach CBA

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech fałszerzy produkujących oraz puszczających w obieg podrobione pieniądze.

Trzej mężczyźni w wieku od 32 do 34 lat zostali zatrzymani na terenie województw lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Jeden z nich jest rencistą, pozostali to bezrobotni. W trakcie prowadzonych czynności agenci CBA zabezpieczyli blisko 500 sztuk podrobionych banknotów o nominale 100 zł. Na podstawie ekspertyzy uzyskanej w Narodowym Banku Polskim ustalono, że falsyfikaty tego samego typu były wcześniej puszczane w obieg na terenie kilku województw, m.in. lubelskiego, małopolskiego, dolnośląskiego i pomorskiego. Z dotychczasowych ustaleń CBA wynika, że fałszerze płacili podrobionymi banknotami w sklepach, a nawet kupowali na bazarze papierosy bez polskiej akcyzy.

Zatrzymanym przez CBA mężczyznom Prokuratura Okręgowa w Lublinie przedstawiła zarzuty produkcji oraz puszczania w obieg podrobionych stuzłotówek. Grozi im do 25 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Lublinie fałszerze zostali aresztowani na trzy miesiące.

Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA

 

Zobacz artykuł na stronie CBA

do góry