Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Strona znajduje się w archiwum.

CBA na tropie wyborczej korupcji

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 30 do 40 lat. Śledztwo dotyczy udzielania korzyści majątkowych osobom uprawnionym do głosowania w wyborach samorządowych w 2006 r. w Chełmie. W Prokuraturze Apelacyjnej w Lublinie wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty korupcji wyborczej.

Jak ustalili agenci CBA w trakcie wyborów samorządowych na Prezydenta Chełma w listopadzie 2006 r. dochodziło do licznych przypadków korupcji wyborczej. Wszystko wskazuje na to, że osoby zatrzymane przez agentów CBA wyszukiwały chętnych do głosowania za pieniądze. Następnie przyprowadzały ich do lokali wyborczych i nakłaniały do głosowania na wskazanego kandydata. Za taką „przysługę” wyborcy dostawali alkohol lub kilkadziesiąt złotych w gotówce. Prowadzone w tej sprawie śledztwo ma również na celu ustalenie czy cały proceder miał decydujący wpływ na wynik wyborczy.

Prokurator po przedstawieniu zarzutów zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Zatrzymanym mężczyznom grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA
 

 

Zobacz artykuł na stronie CBA

do góry