Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Strona znajduje się w archiwum.

Cd. zatrzymań w sprawie Sokolnik


Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejnych pięć osób. Ma to związek ze śledztwem związanym z niegospodarnością w Gminie Sokolniki. W całej sprawie zarzuty usłyszało już 41 osób.

Pięcioro przedsiębiorców z terenu województwa wielkopolskiego i łódzkiego zatrzymali agenci CBA. Jest to czterech mężczyzn i kobieta w wieku od 45 do 52 lat. Prokuratura Okręgowa w Sieradzu przedstawiła im zarzuty oszustwa związanego z wyłudzeniem środków finansowych pochodzących m.in. z funduszy unijnych, poświadczenia nieprawdy w dokumentach związanych z realizacją inwestycji, niegospodarności oraz zakłócaniem toku przetargów publicznych.

Wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczeń majątkowych w kwocie od 10 do 130 tysięcy złotych.

W całej sprawie zarzuty usłyszało już 41 osób, w tym Wójt i Sekretarz gminy Sokolniki, a łączna kwota dokonanego zabezpieczenia majątkowego na mieniu osób podejrzanych sięga kwoty 2 mln zł.

 

Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA

 

Zobacz artykuł na stronie CBA

 Zobacz więcej:

Wójt gminy i dyrektor ARiMR w zorganizowanej grupie przestępczej rozbitej przez CBA


 

do góry