Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

IACC nagradza pomysłowych

IACC Social Entrepreneurship Initiative chce promować osoby, które tworzą narzędzia zwalczania korupcji. Takie podejście wydaje się bazować na wyeksploatowaniu tradycyjnych metod, nieprzystających do nowego oblicza korupcji.

Znalezieniu nowych rozwiązań ma służyć ogólnoświatowy konkurs, na który można zgłaszać pomysły mające na celu zwiększenie transparentności, odpowiedzialności  i pomagające zwalczać korupcję. Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymają granty w wysokości 5 tysięcy euro jako kapitał początkowy na wdrożenie swojego antykorupcyjnego projektu.

Ponadto, zwycięzcy będą mieli dostęp do ekspertów,  jak również do platformy IACC Game Changers oraz otrzymają szansę uczestnictwa w 15. Międzynarodowej Konferencji Antykorupcyjnej, która odbędzie się w dniach 7-10 listopada 2012 roku w Brazylii. Tegorocznej Konferencji przyświeca hasło „Mobilizacja społeczeństwa: współpraca na rzecz zmian”.

Uczestnictwo w konkursie można zgłosić poprzez złożenie aplikacji, w której obok krótkiego posumowania projektu i  problemu, który on rozwiązuje,  uczestnik zdradzi swoją motywację do walki z korupcją.

Konkurs jest obsługiwany przez IACC Game Changers Initiative, platformę prezentującą nowe sposoby walki z korupcją widziane z 3 perspektyw:
 

  •     mobilizacji społeczeństwa,
  •     wsparcia dla ofiar i świadków korupcji,
  • współpracy podmiotów niosących zmiany w tym obszarze.

Źródła: http://15iacc.org/get-involved/social-entrepreneurs-main/

 

Więcej informacji na stronie
http://15iacc.org/get-involved/social-entrepreneurs-main/
 

do góry