Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kara śmierci dla chińskich urzędników

Pekin. We wschodnich Chinach wykonano karę śmierci na dwóch wiceburmistrzach oskarżonych o korupcję. Apelacje obu skazanych odrzucono. Wiceburmistrz z miasta Suzhou w prowincji Jiangsu, Jiang Renjie, skazany za korupcję i przyjęcie łapówek na ponad 100 milionów juanów, usłyszał wyrok śmierci jeszcze w 2008 roku.

Z kolei 12 maja tego roku uznany winnym korupcji i nadużycia władzy, następnie skazany na śmierć przez sąd ludowy w Ningbo został Xu Maiyong - zastępca burmistrza Hangzhou, miasta w prowincji Zhejiang.  Oskarżono go o przyjęcie łapówek na kwotę 160 milionów juanów.

Miasto, w którym mieści sąd ludowy zasłynęło udostępnieniem prawie 4 lata temu gry komputerowej  "Niekorumpowalny wojownik". Internauta podążał ulicami dwuwymiarowego Ningbo w poszukiwaniu skorumpowanego rządowego urzędnika z misją pojmania go. Kara była jedna - śmierć.

Władze miasta reklamowały software: "Gracze przechodzą z poziomu na poziom przezwyciężając wszystkie przeszkody w celu eliminacji skorumpowanego urzędnika, docierając do rajskiej scenerii wypełnionej śpiewem ptaków i zapachem kwiatów - świata, gdzie ludzie żyją w miłości, harmonii i dostatku".


Źródła:
http://www.ndtv.com/article/world/chinese-ex-vice-mayors-executed-for-corruption-120405
http://antykorupcja.edu.pl/index.php?mnu=149&id=2013
http://www.chinadaily.com.cn/china/2011-07/19/content_12933120.htm


 

 

 

 

do góry