Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustwa na egzaminach

„The Moscow Times” donosi o państwowym egzaminie na uczelnie wyższe, który okazał się wielkim oszustwem. W lutym tego roku, w mediach pojawiały się artykuły opisujące praktyki egzaminacyjne w Rosji.

Ustanowiony w lutym 2007 roku standaryzowany egzamin wszedł w życie w 2009 roku i miał w założeniu wykluczyć korupcję, sprzyjać transparentności i pomóc biedniejszym lecz zdolnym uczniom dostać się na czołowe rosyjskie uniwersytety.


Gazeta zauważa, że pomimo zapowiedzi prezydenta Dmitrija Miedwiediewa rozprawienia się z korupcją, oszustwa przy egzaminach stały się ogólnonarodową bolączką.

Nieuczciwym absolwentom pomagały różne strefy czasowe. Uczniowie z Dalekiego Wschodu robili telefonami komórkowymi zdjęcia testów egzaminacyjnych, stąd inni mogli je rozwiązać jeszcze przed rozpoczęciem egzaminu. Niektórzy płacili też za rozwiązanie testu.

Władze zapowiadają, że w następnym roku poproszą o pomoc policję i wojsko. W grę może wchodzić uniemożliwienie kontaktów telefonicznych i wyłączenie portali społecznościowych.

Źródła:

http://www.themoscowtimes.com/opinion/article/testing-russias-corruption-level/439792.html
http://chronicle.com/article/Russian-Parliament-Approves/7871
http://www.lsureveille.com/opinion/failure-of-diplomacy-russian-standardized-testing-problems-mirror-america-s-1.2475476
http://news.windowstorussia.com/2011/06/police-weigh-charges-for-student-cheating.html


 
 

do góry