Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blagojevichowi grozi 415 lat wiezienia

Dokładnie rok temu obrońca Roda Blagojevicha, Sam Adam jr przekonywał w sądzie, że jego klient, były gubernator stanu Illinois, jest uczciwym człowiekiem, który "nie przyjął nawet dziesięciu centów" nielegalnych pieniędzy.

Zaufał jedynie niewłaściwym osobom. Niemniej Blagojevichowi postawiono zarzuty spiskowania, próby wymuszania łapówek za nominację na miejsce w Senacie zwolnione przez Baracka Obamę oraz dopuszczenia się innych przestępstw korupcyjnych. W przypadku orzeczenia Blagojevicha winnym postawionych zarzutów, grozi mu do 415 lat więzienia oraz grzywna opiewająca na 6 milionów dolarów.


Jak podaje portal „Theglobeandmail.com”, Blagojevich właśnie zakończył siedmiodniowy maraton zeznań, podczas którego próbował przekonać ławę przysięgłych, że taśmy będące w posiadaniu FBI nic nie wnoszą do sprawy, a on sam nigdy nie brał poważnie tego co mówił, a już na pewno nie miał zamiaru wprowadzić tych słów w czyn. W dodatku mniemał, że rozmowy były legalne i stanowiły zwyczajne dywagacje między politykami.

Blagojevich nie jest pierwszym oskarżonym o korupcję gubernatorem stanu Illinois. Jego poprzednik George Ryan został skazany w kwietniu 2006 roku na karę sześciu i pół roku więzienia, którą odbywa w więzieniu federalnym w Wisconsin.
 

Źródła:

http://www.theglobeandmail.com/news/world/americas/former-illinois-gov-blagojevich-ends-testimony-at-corruption-retrial/article2050965/

http://antykorupcja.edu.pl/index.php?mnu=75&id=4046

http://antykorupcja.edu.pl/index.php?mnu=75&id=966
 

 

 

 

 

do góry