Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie przeciw korupcji

5 malezyjskich służb nawiązało współpracę, by skuteczniej zwalczać korupcję. W tym celu zawiązały Wspólną Inicjatywę Organów Ścigania.

Jak donosi krajowa prasa, inicjatywa jest przedsięwzięciem Malezyjskiej Komisji Antykorupcyjnej (MACC), policji, inspekcji ruchu drogowego, służby celnej oraz służby imigracyjnej. Jako że agencje te są kluczowymi krajowymi podmiotami na polu walki z korupcją, ideą przyświecającą akcji jest połączenie ich potencjałów w celu skuteczniejszego propagowania w społeczeństwie przeciwdziałania łapownictwu oraz przełamywanie obywatelskiej obojętności.


Jednym z kluczowych elementów kampanii jest uruchomienie i upowszechnienie wśród mieszkańców znajomości wspólnego numeru alarmowego, pod którym można zgłaszać przypadki korupcji. Numer celowo jest łatwy do zapamiętania. Linia umożliwi postępowanie z doniesieniami odpowiednio do ich charakterystyki i przekazanie do właściwej instytucji.

Innym aspektem Inicjatywy jest stawianie na edukację oraz uwrażliwianie dzieci i młodzieży. W tym celu do życia powołano maskotkę akcji, która ma ułatwić dotarcie do najmłodszych. Jest nią orzeł, któremu nadano imię Agent Lang, a który swoją osobą firmuje wszelkie propagandowe materiały.

Inicjatorem kampanii jest wiceminister w Kancelarii Premiera, Datuk Liew Vui Keong.Źródła:

http://thestar.com.my/news/story.asp?file=/2011/4/27/nation/8505869

http://m1.ethisphere.com/daily-grc-digest/201104-theexpat-corruption-mhershman.pdf

 

 

do góry