Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komisja Antykorupcyjna uwikłana w kolejną śmierć

Po kolejnej śmierci w budynku Malezyjskiej Komisji Antykorupcyjnej (MKA) organizacje pozarządowe żądają przeprowadzenia śledztwa przez Niezależną Komisję ds. Skarg na Działania Policji (Independent Police Complaints and Misconduct Commission - IPCMC).

Ahmad Sarbani Mohamed pełniący kierowniczą funkcję w urzędzie celnym w Klang - największym porcie Malezji - był podejrzany w dużym śledztwie ws. prania pieniędzy i oszustw podatkowych. Kilka dni temu udał się do biura MKA i w nieznanych okolicznościach wypadł z okna pokoju przesłuchań.

W budynku agencji doszło już wcześniej do śmierci osoby będącej w kręgu zainteresowania służby. Podczas zatrzymania przez MKA w lipcu 2009 roku śmierć na skutek upadku ze schodów poniósł Teoh Beng Hock – dziennikarz i współpracownik Ean Yong Hian Wah, członka parlamentu prowincji.

Prawnicy orzekli później, że Teoh, który występował w charakterze świadka w sprawie korupcyjnej, nie był podejrzanym, a MACC nie miała prawa go aresztować. Jego śmieć wywołała falę protestów.Źródła:
http://www.chiefofficers.net/888333888/cms/index.php/news/management/business_crime/bribery_corruption/corruption_another_death_at_the_malaysian_anti_corruption_commission
http://www.thesundaily.com/article.cfm?id=49782

 

do góry