Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rewolucyjny pomysł Putina

Władimir Putin zaproponował, aby działacze partyjni spowiadali się nie tylko z tego, ile zarabiają, ale także z tego, ile wydają. Taki przedwyborczy pomysł premier Rosji zgłosił 4 marca na konferencji regionalnej partii „Jedna Rosja” (ros. Единая Россия) w Briańsku.

Takie rozwiązanie ma wpłynąć na większą transparentność  i powstrzymać skorumpowanych polityków przed startem w wyborach.


Portal  “Rt.com” należący do niezależnej organizacji “TV-Nowości” przypomina, że pomysł upublicznienia przychodów i rozchodów pojawił się po raz pierwszy już w 2008 roku, podczas debaty nad pakietem antykorupcyjnym zgłoszonym przez prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa.

Być może projekt odnośnego prawa zostanie przygotowany jeszcze w tym roku. Taką nadzieję wyraził na łamach Rt.com Aleksiej Wołkow, przewodniczący parlamentarnej komisji  ds. prawnych środków zwalczania korupcji.

Sprecyzowania wymagają jednak procedury, ponieważ już teraz zagadką jest, kto będzie kontrolował wydatki polityków. Według Wołkowa może się tym zająć urząd skarbowy albo inne organy ochrony prawa.

We wrześniu odbędzie się kongres krajowy Jednej Rosji, w grudniu wybory do Dumy Państwowej, a w marcu 2012 wybory prezydenckie i według niektórych komentatorów deklaracja Putina  ma takiż, przedwyborczy, charakter.

 
Źródła:
http://rt.com/politics/united-russia-income-expenses/
http://vikno.eu/eng/politics/politics/about-putin-s-speech-at-united-russia-conference.html

 

Briańsk (ros. Брянск) - około 400-tysięczne miasto w zachodniej części Rosji, w pobliżu granicy z Białorusią i Ukrainą. Założone w X wieku miało chronić dostępu do Moskwy.

 

do góry