Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowa antykorupcyjna inicjatywa OECD

W wydanym 3 marca 2011 roku komunikacie Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju poinformowała, że przygotowuje nową inicjatywę, która ma usprawnić koordynację antykorupcyjnych przedsięwzięć jej państw członkowskich.

Jak poinformował Zastępca Sekretarza Generalnego Richard Boucher, inicjatywa ma nosić nazwę clean.gov.biz, i ma służyć nie tylko rozwojowi potencjału antykorupcyjnego państw członkowskich, ale również podnieść efektywność implementacji realizowanych działań. Stanowiąca jej element koordynacja aktywności poszczególnych państw w perspektywie ma zostać rozszerzona o wszystkie kluczowe podmioty w dziedzinie przeciwdziałania korupcji, w tym międzynarodowe organizacje pozarządowe czy przedstawicieli sektora prywatnego.


Nowy pomysł OECD zaprezentowany został na konferencji zorganizowanej przez Extractive Industries Transparency Initiative (EITI), organizacji, która mocno angażuje się w promocję przejrzystości i zapobieganie korupcji w branży wydobywczej. Szczegółów planowanego przedsięwzięcia jednak nie ujawniono.

Źródło: http://www.oecd.org/

 

 

 

 

 

do góry