Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Protesty i apel do prezydenta

Nowe Delhi. Indyjskie media informują o marszu protestacyjnym, jaki w niedzielę, 27 lutego 2011 roku przetoczył się przez stołeczne Nowe Delhi. Protestujący domagali się zdecydowanych działań przeciwko korupcji.

W demonstracjach, które trwały cały dzień, udział wzięli przedstawiciele organizacji pozarządowych, aktywiści społeczni oraz byli i obecni politycy. Punktem kulminacyjnym marszu było złożenie na ręce prezydenta Pratibhy Patila petycji, w której domagano się od rządzących podjęcia antykorupcyjnych kroków, zwłaszcza wobec zjawiska wyprowadzania zysków pochodzących z nielegalnych źródeł na zagraniczne konta bankowe. „The Asian Age”, powołując się na organizatorów, podało, że pod petycją zebrano 3 miliony podpisów.


W opinii uczestników manifestacji rząd robi za mało, by przeciwstawić się powszechnemu w kraju łapownictwu i nadużyciom. Instytucje mające zwalczać korupcję są bierne, natomiast mieszkańcy wciąż nie mogą doczekać się na uchwalenie ustawy o Lokpal – Rzeczniku Praw.

Obecne protesty są kolejnymi, jakie w ostatnich tygodniach mają miejsce w Indiach, a w których obywatele demonstrują swoje niezadowolenie z antykorupcyjnych działań rządu. Poprzednio, o czym donosił nasz Serwis, z końcem stycznia pikiety przeszły ulicami szeregu głównych indyjskich miast.


Źródła:

http://economictimes.indiatimes.com/news/politics/nation/activists-call-for-stringent-law-to-check-corruption/articleshow/7589214.cms

http://www.asianage.com/india/prez-gets-anti-corruption-letter-162

 

 

 

do góry