Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

100 dni prezydenta Aquino

Manila. Z okazji 100 dni urzędowania prezydent Filipin Benigno Aquino na konferencji prasowej dokonał wstępnego podsumowania pierwszego okresu swoich rządów. Wyraził w jej trakcie opinię, że kraj gotów jest do „startu”.

Stan ten osiągnięto dzięki odzyskaniu zaufania obywateli do władz i instytucji publicznych. Wiara ta zdaniem prezydenta przeniosła się z mieszkańców na społeczność międzynarodową, zaś gospodarka się stabilizuje, co owocuje zwiększeniem inwestycji oraz tworzeniem nowych miejsc pracy. Ogłosił, że od teraz rząd gotowy jest słuchać i rozmawiać z obywatelami oraz mówić im prawdę, a także gotowy jest do podjęcia dyskusji o najistotniejszych kwestiach dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Prezydent przyznał, że jego administracja odziedziczyła po poprzedniej wiele kwestii do rozwiązania, co wymagało i wymaga podejmowania szybkich działań i natychmiastowych decyzji, by kraj nie tracił niepotrzebnie środków. Jednym z nich jest zjawisko korupcji, zaradzenia któremu nie sprostać miały poprzednie władze. Zadeklarował jednakże, że pozostanie wierny złożonej w trakcie kampanii wyborczej obietnicy wprowadzenia rzetelnych rządów oraz eliminacji korupcji i marnotrawstwa z życia publicznego.

Na koniec prezydent Aquino oświadczył, że podjętą walkę będzie kontynuował aż do sukcesu, jakim będzie wprowadzenie niezbędnych reform.

Źródło: pinayla.blogspot.com (7.10.2010)

do góry