Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z prośbą o wsparcie

Portal informacyjny thainewsland.com podał, iż Ministerstwo Finansów Tajlandii zamierza zwrócić się o pomoc do amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości. Resort finansów chce od strony amerykańskiej uzyskać dostęp do zgromadzonych przez nią informacji na temat procederu korupcyjnego mającego miejsce w Thailand Tobacco Monopoly (TTM).

W tym celu Ministerstwo Finansów wystosowało odpowiednie pismo do tajskiego Ministerstwa Sprawiedliwości o pośredniczenie w nawiązaniu współpracy. Sprawa dotyczy 64 milionów bathów (6,25 miliona złotych), jakie miał przyjąć tajski koncern tytoniowy. Po stronie amerykańskiej dochodzenie prowadziła Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (Securities and Exchange Commission).

Przedstawiciel resortu finansów oświadczył, że celem wniosku o udostępnienie dokumentacji jest jednoznaczne ustalenie, którzy członkowie kadry dyrektorskiej TTM są bezpośrednio odpowiedzialni za pobieranie przez koncern łapówek w latach 2000-2003. Jak przyznał, obecnie nie jest to rozstrzygnięte, którzy z dyrektorów brali w sprzedajności udział. Spowodowane jest to tym, iż w podanym okresie miała miejsce duża rotacja na stanowiskach dyrektorskich w koncernie, co przysporzyło śledczym znacznych problemów w ustaleniu winnych.

Źródło: thainewsland.com (11.08.2010)

do góry