Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Igrzyska Wspólnoty Narodów z korupcją w tle

Dyrektor wykonawczy Australijskiego Stowarzyszenia Igrzysk Wspólnoty Narodów (Australian Commonwealth Games Association), Perry Crosswhite, wyraził zaniepokojenie z powodu dwóch australijskich firm, o których mówi się w korupcyjnym kontekście przy okazji organizowanych w tym roku w Indiach Igrzysk.

Indyjskie media podały informację, jakoby kierowana przez Australijczyka Craiga McLatchey’a firma Event Knowledge Services miała być przedmiotem dochodzenia w sprawie korupcji związanej z usługami doradczymi świadczonymi przy organizacji Igrzysk.

Organizatorzy zrezygnowali również z dalszej współpracy z firmą Sports Marketing and Management pod zarzutem niewywiązywania się z przyjętych zobowiązań, pomijając rolę firmy w pozyskiwaniu sponsorów.

Delhi zasypywane jest podejrzeniami o sfałszowane zezwolenia na budowę, korupcję i opóźnienia. Obydwie firmy są przeświadczone, że zostały wmanewrowane przez organizatorów desperacko poszukujących winnego.

Crosswhite jest przekonany, że wszystko zostanie przygotowane  przed planowanym na październik tego roku rozpoczęciem Igrzysk. Zaniepokojony jest jednak zarzutami o sfałszowanie testów bezpieczeństwa. „Poprosiliśmy Federację (Igrzysk Wspólnoty) o raport w tej sprawie”. Dodał, że jej członkowie pozostają w kontakcie z Hinduskimi władzami, zaś raport spodziewany jest do końca tego tygodnia. „Chcemy mieć pewność, że wszystkie miejsca spełniają wymogi bezpieczeństwa”, dodał.

Źródło: heraldsun.com.au (11.08.2010)

 

 

do góry