Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Singapur i Japonia będą szkolić afgańskich urzędników

Singapur. Znany ze swojego zdecydowanego stanowiska w sprawie korupcji Singapur podejmie z Japonią współpracę mającą na celu pomoc w szkoleniu afgańskich urzędników w zakresie zapobiegania zjawisku.

Po raz pierwszy o tym fakcie poinformował podczas odbywającej się 20 lipca tego roku w Afganistanie międzynarodowej konferencji Minister Sprawiedliwości Japonii, Katsuya Okada.

Szkolenia z zakresu ładu publicznego oraz  przeciwdziałania korupcji prowadzone mają być w ramach wspólnego programu partnerskiego Singapuru i Japonii, powołanego w 1994 roku dla udzielania wsparcia krajom rozwijającym się, poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych Singapuru. Szkolenia w tym temacie planowane są po raz pierwszy.

W przeszłości organizowano już kursy między innymi z zakresu lotnictwa cywilnego, edukacji, środowiska, rozwoju transportu publicznego, administracji publicznej oraz opieki zdrowotnej, z których skorzystało już ponad 300 afgańskich urzędników.

Szkolenia odbywać się mają w Singapurze, podczas gdy Japonia zapewni częściowe finansowanie oraz transport urzędników do Singapuru.

„Program poprawi umiejętności afgańskich urzędników w obszarze dobrego zarządzania oraz zapobiegania korupcji, które aktualnie należą do kluczowych obszarów zainteresowania władz Afganistanu”, poinformowało w wydanym oświadczeniu ministerstwo.

Źródło: istockanalyst.com (31.07.2010)

 

do góry