Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Walka filmem z korupcją

Brunei. Dziennik „Borneo Bulletin” w swoim wydaniu internetowym donosi o nowej inicjatywie mającej służyć zapobieganiu korupcji, z jaką wystartowało Biuro Antykorupcyjne we współpracy z Radiem i Telewizją Brunei.

Obie instytucje wspólnymi siłami przygotowały i wyprodukowały specjalny film o tematyce antykorupcyjnej. Nosi on tytuł „Menentang Arus”, co znaczy „Walcząc z nurtem”, zaś jego treść ma krzewić postawy uczciwości i sprzeciwu wobec łapownictwa w życiu codziennym.

We wtorek, 6 lipca 2010 roku miała miejsce oficjalna, aczkolwiek zamknięta, prezentacja nowo powstałego dzieła. Z ramienia Biura Antykorupcyjnego obecny na niej był jej tymczasowy szef, zaś brunejskiego nadawcę reprezentował jego dyrektor. Gościem honorowym był reprezentujący premiera dyrektor jego kancelarii. Oficjalna premiera niemal godzinnego filmu w państwowej telewizji zaplanowana jest na sobotę, 10 lipca 2010 roku, na godzinę 18.50 miejscowego czasu.

W słowie wstępnym szef Biura stwierdził, że jednym z kluczowych zadań przewidzianych dla kierowanej przez niego instytucji przez strategię działania na lata 2010-2014, jest zwalczanie korupcji poprzez przedsięwzięcia edukacyjne. Przygotowania i emisja filmu, jego zdaniem, wpisuje się w ten kontekst, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę odbiorców, jaką posiadają programy emitowane w telewizji. Ma to umożliwić dotarcie z przesłaniem, jakim jest uświadamianie na temat zagrożeń korupcyjnych. Szef Biura wyraził zarazem nadzieję, że oglądanie filmu będzie stanowiło edukację poprzez rozrywkę.

Źródło: borneobulletin.com.bn (7.07.2010)

do góry