Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najbardziej poczytny magazyn

Dżakarta.Indonezyjska policja dementuje spekulacje, jakoby jej funkcjonariusze mieli otrzymać polecenie wykupienia tysięcy egzemplarzy magazynu "Tempo", w którym zamieszczono artykuł na temat korupcji w jej szeregach.

W czerwcowym numerze magazynu "Tempo", który znany jest ze śledczego stylu dziennikarstwa, zamieszczono artykuł pt. „Grube konta bankowe policjantów”, opatrzonego rysunkiem policjanta prowadzącego na smyczy trzy pudła pieniędzy w kształcie świń.

Sprawa skłania do postawienia pytań o rolę policji w ograniczaniu wolności prasy, jakie miało już miejsce za autokratycznych rządów byłego prezydenta Suharto.

Lokalne media informowały o policjantach widzianych podczas wykupywania tysięcy egzemplarzy magazynu, jednak rzecznik policji, Edward Aritonang, zdementował w środę te doniesienia. „Prawdą jest, że niektórzy policjanci kupili pięć lub więcej egzemplarzy magazynu, ponieważ byli zażenowani obrazem policjanta przedstawionego w otoczeniu świń. Nie było polecenia wykupywania czasopisma”, powiedział dla Reutersa Aritonang. W większości muzułmańskiej Indonezji, świnie postrzegane są jako odrażające zwierzęta.

Arif Zulkifli, dyrektor wykonawczy czasopisma powiedział, że po tym jak przez poniedziałek i wtorek z półek zniknęło 60 tysięcy egzemplarzy magazynu, w środę dodrukowano kolejne 30 tysięcy.

Źródło: thestar.com.my (30.06.2010)

 

 

 

do góry