Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Edukacja antykorupcyjna w Korei

Koreańska Komisja Antykorupcyjna i Praw Obywatelskich zamierza nawiązać współpracę z miejscowymi placówkami edukacyjnymi, by z ich pomocą propagować uczciwość i właściwe postawy etyczne.

Jak donosi portal daum.net, dyrektor Komisji spotkał się z kierownictwem stowarzyszenia zrzeszającego koreańskie przedszkola oraz stowarzyszenia grupującego szkoły prywatne w Korei Południowej, w wyniku którego podpisano porozumienie. Jego efektem ma być wdrożenie do programów nauczania tematyki związanej z uczciwością i zapobieganiem korupcji. Strony porozumienia mają również wspólnie pracować nad rozwojem sposobów edukowania dzieci i młodzieży i propagowania właściwych postaw etycznych.

W układzie tym Komisja ma służyć fachowym wsparciem i pomocą placówkom edukacyjnym, które dzięki ścisłej współpracy lepiej będą mogły organizować przekazywanie wiedzy o zapobieganiu korupcji.

Dotychczas Komisja w 36 szkołach wdrażała pilotażowe programy edukacyjne. Dzięki porozumieniu przedsięwzięcie będzie mogło być rozszerzone na wszystkie placówki zrzeszone w obu stowarzyszeniach. Stanowi ono część długofalowego programu budowy uczciwego, wolnego od przestępczości społeczeństwa.

Źródło: media.daum.net (21.06.2010)

do góry