Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Minister WKS podejrzany o korupcję

Jak napisał na swojej stronie internetowej arabski dziennik „The Gulf Times”, prezydent Wybrzeża Kości Słoniowej, Laurent Gbagbo, nakazał wszczęcie dochodzenia w sprawie domniemanego udziału ministra spraw wewnętrznych w procederze korupcyjnym.

Rzecznik prasowy prezydenta poinformował w wydanym oświadczeniu, iż ministra Desire Tagro podejrzewa się o sprzeniewierzenie i kradzież środków pochodzących z projektów rządowych, takich jak krajowy program identyfikacji wyborców mający umożliwić przeprowadzenie wyborów, które powinny mieć miejsce już 5 lat temu. Tagro miał ponadto przywłaszczyć sobie fundusze należące do akademii policyjnej, czy środki przeznaczone na wypłatę odszkodowań dla ofiar składowania toksycznych odpadów przez koncern Trafigura.

Prasa jako pierwsza sformułowała wobec ministra podejrzenia. Według doniesień prasowych miał on przekierować część środków na swoje prywatne konto.

Wobec podejrzanego nie zdecydowano się zastosować żadnych sankcji, nie będzie on również zawieszony w wykonywaniu ministerialnych obowiązków, wobec czego opinia publiczna wątpi, że zostanie on skutecznie pociągnięty do odpowiedzialności, zwłaszcza, że uważany jest za człowieka prezydenta. Z drugiej jednak strony sam fakt, że prezydent wydał prokuraturze nakaz wszczęcia postępowania wydaje się być znaczący.

Minister odmówił wszelkich komentarzy do czasu zakończenia prowadzonego wobec niego postępowania.

Źródło: gulf-times.com (22.06.2010)

do góry