Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pieniądze za walkę z korupcją

Waszyngton. Amerykańska agencja rządowa Millennium Challenge Corporation (MCC), na której czele stoi sekretarz stanu Hillary Clinton, rozważa przyznanie pomocy finansowej dla Filipin, jednak oczekuje od nowego prezydenta kraju, Benigno “Noynoy” Aquino III, wykazania politycznej woli walki z wszechobecną w kraju korupcją.

W przedstawionym wczoraj oświadczeniu władze sformułowały oczekiwanie zobowiązania się nowej administracji Filipin do przestrzegania zasad respektowanych przez MCC, w tym  przede wszystkim do walki z korupcją.

Organizacja rozważa przekazanie Filipinom 434 milionów dolarów. Pieniądze miały trafić do Filipińczyków na początku tego roku, jednak w marcu MCC postanowiła odroczyć decyzję do czasu wyboru nowego prezydenta kraju, bowiem administracja byłej prezydent Arroyo przegrywała walkę z korupcją.

Kandydując na urząd prezydenta Aquino wystartował  głosząc hasło walki z tą patologią, jednocześnie za panujące w kraju ubóstwo winił wszechobecną w rządzie Filipin korupcję.

Filipiny zaproponowały zainwestowanie przekazanych przez MCC środków w realizację programów zakładających rozwój ubogich obszarów kraju, na czym skorzystać ma 5 milionów Filipińczyków.

MCC poinformowała, że rozpatrzy kwestię przyznania środków Filipinom jeszcze w tym roku.

Źródło: abs-cbnnews.com (17.06.2010)

 

 

do góry