Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żołnierze z Bagram oskarżeni o korupcję

Dwóch żołnierzy stacjonujących w bazie lotniczej w Bagram w Afganistanie, zostało oskarżonych o korupcję i pranie pieniędzy. Proceder związany był z przyznaniem przez tamtejszy Departament Obrony kontraktu na transport.

Według aktu oskarżenia, emerytowany sierżant, 44-letni Charles O. Finch, przyjął w 2004 roku 50 tysięcy dolarów łapówki. W zamian miał wpłynąć na przyznanie kontraktu na transport afgańskiej firmie AZ Corp. Pochodzący z Pennsylvanii właściciele firmy, Assad John Ramin i jego brat Tahir Ramin mieli według śledczych zaproponować Finchowi  łapówkę. By zamaskować cały proceder, pieniądze przekazano za pośrednictwem konta bankowego, które należało do współlokatora Fincha w bazie Bagram, sierżanta Gary’ego M. Canteena z Delaware.


Wszystkim z oskarżonych grożą kary do 20 lat pozbawienia wolności oraz grzywny w wysokości do 500 tysięcy dolarów za każdy ze stawianych im zarzutów: zmowy w celu popełnienia przestępstwa korupcyjnego, popełnienia przestępstwa korupcji, zmowy w celu popełnienia przestępstwa prania pieniędzy oraz zarzut prania pieniędzy.

Źródło: bizjournals.com (9.06.2010)

do góry