Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CIA zapewnia Bułgarię o wsparciu w walce z korupcją

Sofia. Szef amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (Central Intelligence Agency – CIA), Leon Panetta, zapewnił Bułgarów, że CIA będzie podejmować wszelkie starania, by kontynuować dotychczasową współpracę z Bułgarią, a także o wsparciu Agencji w walce z występującymi w kraju przestępczością zorganizowaną i korupcją.

W czwartek 27 maja w Sofii odbyło się spotkanie, w którym, poza szefem CIA oraz premierem Bułgarii, Bojko Borisowem, obecny był również  minister spraw wewnętrznych Bułgarii Cwetan Cwetanow oraz amerykański ambasador James Warlick.


Cwetanow poinformował, że rozmowy skupiły się wokół kilku przeprowadzonych w ostatnim czasie operacji policji, skierowanych przeciwko przestępczości zorganizowanej i korupcji.

„Zapewniłem premiera Borisowa, że będziemy robić wszystko co w naszej mocy, by kontynuować współpracę w zakresie zwalczania korupcji i poprawy bezpieczeństwa w Bułgarii”, oświadczył po spotkaniu szef Agencji.

Mało skuteczna walka Bułgarii z przestępczością zorganizowaną i korupcją osłabiła jej notowania, a ponadto kosztowała miliony euro zablokowanej przez Unię Europejską pomocy finansowej.

Źródła: sofiaecho.com (27.05.2010), AFP (28.05.2010), paper.standartnews.com (28.05.2010)

 

 

 

do góry