Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

FIFA przeprowadzi dochodzenie

Zurych. FIFA chce dochodzenia w sprawie podejrzeń, jakoby Hiszpania próbowała przekupić sędziów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Takie przypuszczenia pojawiły się ze strony byłego już prezydenta Angielskiej Federacji Piłki Nożnej, lorda Davida Triesmana. FIFA oczekuje także zakończenia dochodzenia jeszcze przed 11 czerwca, kiedy to mistrzostwa wystartują.

Sekretarz generalny FIFA, Jerome Valcke, potwierdził, że Komitet ds. Etyki FIFA zbada zarzuty sformułowane przez Triesmana, który zrezygnował z pełnionej funkcji w niedzielę po tym, jak jedna z brytyjskich gazet opublikowała szczegóły nagrania, na którym sugeruje on jakoby Rosja miała pomóc Hiszpanii przekupić sędziów w zamian za wsparcie przy wyborze organizatora mistrzostw w 2018 roku.


Valcke dodał, że dochodzenie powinno zostać zakończone w ciągu kilku dni. Triesmanowi  wsparcia udzielił Michel Platini. Przyznał, że jako jego przyjaciel chce pomóc mu w trudnych chwilach. Dodał także, że starania Wielkiej Brytanii o organizację przyszłych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej nie zostały jeszcze zakończone.

Źródło: chron.com  (18.05.2010)

 

 

 

do góry