Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Początek procesu burmistrz Hartford

We wtorek, 11 maja, rozpoczął się proces Eddiego Pereza, podejrzanego o korupcję burmistrza Hartford, stolicy stanu Connecticut. Sprawa dotyczy zlecenia renowacji ulic w parku miejskim. Wykonawca, który otrzymał to zlecenie – Carlos Costa, spóźniał się z terminem zakończenia prac, które pochłonęły znacznie większe środki niż pierwotnie zakładano.

 Urzędnicy wystąpili z wnioskiem o odsunięcie Costy, jednak w niecały tydzień po tym zdarzeniu, Charles Crocini pracujący dla Pereza, wysłał list w którym odwołał wcześniejszy wniosek, pozwolił na dalszą realizację projektu przez Costę i zgodził się zapłacić połowę z dodatkowych pieniędzy o jakie wnioskował wykonawca.


Ze wstępnych ustaleń wynika, że zmiana stanowiska władz miasta była wynikiem spotkania, jakie odbył Costa z Perezem oraz faktu, że firma Costy wykonała remont kuchni i łazienki w domu Pereza, za który zapłacił on dopiero po rozpoczęciu śledztwa.

Już na początku rozprawy obrońca Pereza, Hubert Santos, próbował wykazać błędy proceduralne uniemożliwiające dalsze prowadzenie rozprawy, jednak sąd nie zgodził się z jego stanowiskiem.

Jako pierwszy zeznawał świadek oskarżenia, John Mc Green, pełniący funkcję inżyniera miejskiego. Oprócz niego głos zabrało jeszcze kilku innych inżynierów. Ich zdaniem jakość prac wykonanych przez Costę jest bardzo niska. Chodniki są położone nierówno, w sposób uniemożliwiający właściwe podłączenie instalacji świetlnej a materiały jakie zostały użyte do ich wykonania są nieodpowiednie do rodzaju podłoża.

Perez jest także podejrzewany o zachęcanie Costy do zapłacenia łapówki jego politycznemu sojusznikowi, Abowi Gilsowi.

Źródło: wtic.com (12.05.2010), nbcconnecticut.com (13.05.2010),  wtic.com (13.05.2010)


 

do góry