Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyborczy faworyt zapowiada walkę z korupcją

Benigno Aquino, który według wszelkiego prawdopodobieństwa zostanie wybrany kolejnym prezydentem Filipin, poprzysiągł dopaść skorumpowanych polityków. Oświadczył, że w stosunku do obecnej prezydent, Glorii Macapagal Arroyo, w związku z podejrzeniami o korupcję i fałszowanie głosów wyborczych, wszczęte zostanie dochodzenie.

Aktualna przewaga, jaką zyskał nad obecną prezydent wskazuje, że Benigno Aquino ma poparcie wielu Filipińczyków.

„Nie tylko nie będę kradł, ale będę ścigał złodziei”, powiedział Aquino. Wstępne wyniki wskazują, że otrzymał on 40 procent głosów, zaś jego główny rywal, były prezydent Joseph Estrada 25 procent. Jak mówił Aquino, jego priorytetem jest walka z korupcją. Obiecuje również poprawę jakości systemu edukacji i opieki zdrowotnej. Przede wszystkim jednak zapowiada zwalczanie korupcji, która tłumi zdolność rządu do poboru podatków. Zapewnił, że podniesione zostaną wynagrodzenia dla urzędników państwowych, co ma na celu zredukować proceder przyjmowania przez nich łapówek; obiecał także ścigać tych, którzy je wręczają.

„Zanim zaczniemy nakładać nowe obowiązki podatkowe, powinniśmy egzekwować te, które już są należne”, mówił Aquino dodając, że zamierza ścigać tych, którzy unikają ich płacenia.

Źródło: timesonline.co.uk (12.05.2010)

  

 

do góry