Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzenie o korupcję i samobójstwo

11.05.2010 Chicago. W piątek 7 maja zginął Phil Pagano, były dyrektor firmy Metra, zarządzającej koleją dojazdową w Chicago, podejrzany o wypłacenie sobie 56 tysięcy dolarów premii bez autoryzacji stosownych władz.

Wszystko wskazuje na to, że Pagano popełnił samobójstwo, wchodząc pod koła rozpędzonej kolejki. Maszynista relacjonuje, że nawiązał kontakt wzrokowy z ofiarą, ale nie rozpoznał w niej byłego dyrektora Metry, nie miał także szans zatrzymać rozpędzonego pociągu. Policja informuje również, że nie ma podstaw aby podejrzewać, że śmierć Pagano ma podłoże kryminalne, tym bardziej, że wśród jego rzeczy osobistych znaleziono notatki wskazujące na to, że nosił się on z zamiarem samobójstwa.

Phil Pagano miał 60 lat. Funkcję dyrektora Metry pełnił przez 20 lat. 29 kwietnia został zwolniony z zajmowanego stanowiska w związku z podejrzeniami udzielenia sobie nienależnej premii. Metra wynajęła także prawnika specjalizującego się w nadużyciach finansowych, aby zbadał czy nie doszło do przestępstwa. W sprawę zaangażował się też Federalny Zarząd Transportu oraz Ministerstwo Transportu.

Do czasu wyjaśnienia, czy Pagano rzeczywiście dopuścił się malwersacji, Metra nie będzie mogła korzystać ze wsparcia funduszy federalnych.

Źródło: huffingtonpost.com (07.05.2010), news.nationalpost.com (10.05.2010), theprovince.com (10.05.2010)

do góry