Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korupcyjny skandal w snookerze

Brytyjski dziennik „News of the World” podaje na swoich łamach, że mistrz świata w snookerze, John Higgins, został przyłapany na gorącym uczynku podczas ustawiania wyników meczy. Ukryte kamery zarejestrowały jak mistrz zgadza się przyjąć 300 tysięcy euro łapówki.

Prezes Światowej Organizacji Biliarda i Snookera (World Professional Billiards and Snooker Association - WPBSA) - Barry Hearn poinformował, że udział Higginsa w turniejach  został natychmiast i bezterminowo zawieszony.

Z zarejestrowanego nagrania jednoznacznie wynika, że 34-letni zawodnik zgodził się przegrać partie w czterech meczach. Wraz ze swoim agentem spotkali się w Kijowie z dziennikarzami dziennika „News of the Word” udającymi biznesmenów zainteresowanych organizacją szeregu wydarzeń sportowych.

Podczas dziesięciominutowej rozmowy, Higgins zapewniał, że można przegrać frame'a specjalnie, nie dając powodów do żadnych podejrzeń.

Zaraz po przyjęciu propozycji, Higgins i Mooney przeszli do kwestii finansowych, sugerując by płatności dokonać pod przykrywką wynagrodzenia za logo sponsora umieszczone na kamizelce Higginsa. Płatność dokonana w ramach sponsoringu, zgodnie z uregulowaniami Unii Europejskiej, pozwalałaby uniknąć płacenia podatku.

Źródła: guardian.co.uk (2.05.2010), newsoftheworld.co.uk (2.05.2010)

 

do góry