Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wewnętrzne dochodzenie w Valparaiso

Jak poinformował Santiago Times, gubernator chilijskiego regionu Valparaiso, Raul Celis, zlecił przeprowadzenie wewnętrznego dochodzenia w sprawie sprzeniewierzenia środków pochodzących z lokalnego budżetu na sumę ok. 3 milionów złotych.

Miejscowa prokuratura ma zbadać, czy potwierdzą się doniesienia o wyprowadzeniu środków z regionalnego funduszu inicjatyw lokalnych (Fondo Regional de Iniciativa Local). Podejrzenia pojawiły się w wyniku audytu wewnętrznego, który ujawnił nieprawidłowości w wypłacie środków z funduszu dokonanych w 2009 roku.

W kręgu podejrzeń jest szereg projektów realizowanych w gminach regionu. Przypuszcza się, że z funduszu finansowano przedsięwzięcia, które istniały tylko na papierze, zaś beneficjentami środków były konkretne osoby, a nie należycie wyłonione firmy.

Zdaniem gazety, zamieszane w cały proceder zdają się być 3 wysoko postawione osoby z regionalnej administracji, których podpisy widnieją na dokumentacji i które autoryzowały płatności: Gabirel Aldana Domanie – były dyrektor regionalnej administracji i finansów, Lorenzo Leiva Tapia – obecny dyrektor finansów oraz Sara Peñaloza – obecna dyrektor administracji.

Prokuratura nie wyklucza, że wyprowadzone pieniądze przeznaczone zostały na sfinansowanie kampanii z 2009 roku. Gubernator zadeklarował, że będzie nieugięty w zwalczaniu korupcji i nie będzie miał skrupułów w ukaraniu winnych.

Źródło: santiagotimes.cl (26.04.2010)

do góry