Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Indonezja: Więzienie dla skazanych za korupcję

Minister sprawiedliwości Indonezji, Patrialis Akbar, otworzył pierwsze w kraju więzienie dla osób skazanych za korupcję. Stanowi ono skrzydło zakładu karnego Cipinang, znajdującego się we wschodniej Jakarcie.

Dla skazanych przeznaczono 256 miejsc w 48 pięcioosobowych celach oraz 16 pojedynczych, przewidzianych między innymi dla skazanych w starszym wieku. W obiekcie przebywa obecnie 10 więźniów.

W informacjach przekazanych stacji BBC, minister sprawiedliwości wyjaśniał powody wyodrębnienia miejsc dla skazanych za przestępstwa korupcyjne. Jak mówił, konieczne jest odizolowanie takich osób od skazanych za pospolite przestępstwa. „Oczywiste jest, że nie możemy umieścić ich w tym samym miejscu, co osoby skazane za morderstwa albo drobne kradzieże”, argumentował minister dodając, że wśród skazanych za tego typu przestępstwa są ludzie, którzy w przeszłości zrobili dla kraju wiele dobrego – profesorowie, lekarze, byli ministrowie.

Jednak minister zapewniał, że więźniowie nowo utworzonego zakładu karnego nie mogą liczyć na lepsze traktowanie. Nie ma tam klimatyzacji, telewizji, a materace są tak samo wąskie, jak w innych więzieniach.

Źródło: news.bbc.co.uk (27.04.2010)

 

 

do góry