Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Korupcja na szczytach władz

Amman. W Jordanii odbędzie się proces o korupcję, w którym podsądnymi będą osoby na eksponowanych stanowiskach. Póki co, 4 oskarżeni mają zostać zwolnieni z aresztu za kaucją.

Proces z oskarżenia o korupcję osób ze świecznika wstrząsnął opinią społeczną w Jordanii. Polityczne elity i społeczeństwo nie przywykły do przypadków stawiania w stan oskarżenia osób ze szczytów administracji publicznej oraz z władz przedsiębiorstw państwowych. Dotychczas do świadomości społecznej przebijały się co najwyżej przypadki drobnej korupcji.

Tym razem przed obliczem sprawiedliwości będą musieli stawić się były minister finansów Adel Qudah, doradca premiera Adel Qudah, były dyrektor jedynej w kraju rafinerii ropy naftowej Ahmad Rifai oraz znany przedsiębiorca Khaled Shaheen. Qudah będzie pierwszym tak wysokim funkcjonariuszem publicznym, któremu przyjdzie odpowiadać na zarzut korupcji.

Jak donosi „New York Times”, cała czwórka nie przyznaje się do winy. Za każdego ma być wyznaczona kaucja w wysokości około 590 tysięcy złotych.

Źródło: nytimes.com (25.04.2010)

do góry