Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nigeryjska młodzież protestuje przeciwko korupcji

Organizacja funkcjonująca pod nazwą „Dość tego”, będąca koalicją zrzeszającą wpływowe grupy młodych Nigeryjczyków, zorganizowała protest przeciwko korupcji oraz brakowi bezpieczeństwa.

We wtorek przez największe miasta Nigerii przeszły tłumy młodzieży, niosąc plakaty, transparenty i wykrzykując hasła, których głównym przesłaniem było podjęcie zdecydowanych działań wobec skorumpowanych urzędników.

Oprócz marszu, młodzi wystosowali także list do gubernatora Lagos, w którym piszą o tym, że „rząd musi pokazać, że traktuje poważnie śledztwa w przypadkach podejrzeń o korupcję i szuka rozwiązań problemu łapownictwa”. Zwrócili także uwagę na problem wyborów, wszystko wskazuje bowiem na to, że do czasu tych najbliższych, odbywających się w przyszłym roku, nie zostaną wprowadzone reformy, które zwiększyłyby transparentność głosowania. Pod listem podpisało się około 500 osób. Obecny Prezydent zapewnił jednak  podczas swojej wizyty w Waszyngtonie, że wybory zostaną przeprowadzone w sposób wiarygodny.

Młodzież uczestnicząca w protestach obawia się także o bezpieczeństwo obywateli Nigerii. Ich zdaniem Nigeryjczycy są zagrożeni, a na potwierdzenie tej tezy przypominają o starciach sekt w stanie Plateau, które pochłonęły setki ofiar oraz o częstych porwaniach i zamachach mających miejsce na terenie całego państwa.

Źródło: google.com/hostednews (14.04.2010)
 

do góry