Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Deklaracje nowego prezydenta Nigerii

Opublikowano 9.04.2010

oprac. Wydział Informacji Antykorupcyjnej DP CBA

 

Lagos. Pełniący obowiązki prezydent Nigerii, Goodluck Jonathan, we wtorek, 6 kwietnia 2010 roku, mianował członków swojego nowego rządu. Przy tej okazji zadeklarował, że kierowana przez niego administracja wykazywać będzie zero tolerancji dla korupcji. Jednocześnie zaapelował do wszystkich 38 ministrów o dawanie osobistego przykładu i krzewienie kultury uczciwości.

Ministrowie wezwani zostali do wykazania się patriotyczną postawą oraz przejrzystością w działaniu. „Będziemy pamiętać, że opinia publiczna jest żywo zainteresowana tym, co robimy jako funkcjonariusze publiczni”, oświadczył prezydent. Dodał również, że odbiór społeczny traktuje bardzo poważnie, gdyż przekonany jest, że obywatele są zawsze ważni. Z tego względu niezbędne jest włożenie wysiłku w to, by utrzymać zaufanie społeczne.

Prezydent Jonathan zadeklarował, że jego urząd będzie blisko współpracować z ministerstwami, by ustalić priorytety i cele do osiągnięcia. Zażyczył sobie także codwutygodniowych raportów na temat stanu państwa i jego gospodarki.

Podczas 13 miesięcy, które mu zostały na dokończenie kadencji swojego poprzednika, nowy tymczasowy prezydent postanowił skupić się, poza walką z korupcją, na reformie prawa wyborczego, bezpieczeństwie w bogatym w złoża ropy regionie delty Nigru oraz elektryfikacji kraju.

Źródła: allafrica.com, nation.co.ke (6.04.2010)

do góry