Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nadszarpnięty wizerunek Avon

Chicago/Hongkong. We wtorek 13 kwietnia została ogłoszona decyzja o zawieszeniu kierownictwa Avon. Podstawą do wszczęcia śledztwa było zastosowanie przepisów ustawy o zagranicznych praktykach korupcyjnych.

Avon Products, lider na rynku sprzedaży bezpośredniej kosmetyków, po przeprowadzeniu wewnętrznego śledztwa w sprawie korupcji związanej z działalnością firmy w Chinach, zawiesił 4 dyrektorów.

Jak podaje Reuters, w czerwcu 2008 roku firma Avon rozpoczęła dochodzenie w związku z nieprawidłowymi wydatkami na rzecz chińskich urzędników. Dotyczyły one między innymi podróży i rozrywki. Po roku śledztwo zaczęło ukierunkowywać się na zgodność tych praktyk z ustawą o zagranicznych praktykach korupcyjnych (FCPA) oraz przepisami antykorupcyjnymi w innych krajach.

Obecnie Avon współpracuje z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości oraz Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Przewiduje się, że nie tylko możliwe grzywny będą znacznych rozmiarów, ale również sam koszt śledztwa. Reuters podaje za „Wall Street Journal”, że może ono obejmować kilkanaście krajów na kilku kontynentach.

Źródło: Business Report (14.04.2010)

 

do góry