Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Proces korupcyjny Olmerta odroczony

Jerozolima. Izraelski sąd zawiesił w czwartek korupcyjny proces byłego premiera Ehuda Olmerta. Decyzja taka została podjęta dzień po tym, jak w związku z opiewającym na wiele milionów dolarów skandalem korupcyjnym zatrzymany został długoletni powiernik byłego premiera.

Śledczy są zdania, że korupcyjny proceder miał miejsce w czasie, kiedy Olmert sprawował urząd burmistrza Jerozolimy.

W ubiegłotygodniową środę policja dokonała zatrzymania sześciu osób podejrzanych o udział w procederze. Znalazł się wśród nich długoletni powiernik Olmerta Uri Messer. Według policji działał on w charakterze pośrednika, przekazując łapówki wysokim rangą urzędnikom magistratu.

Messer odpowiedzialny był za finansowanie kampanii wyborczej Olmerta, obydwaj także byli partnerami w kancelarii prawnej.

Olmert jest sądzony w związku z odrębnymi zarzutami korupcyjnymi.  Amerykański biznesmen, Morris Talansky, przyznał, że przekazywał Olmertowi setki tysięcy dolarów. Złożone przez niego zeznania zelektryzowały opinię publiczną i pod koniec 2008 roku premier został zmuszony do ustąpienia ze stanowiska. Proces rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. Wznowiony zostanie w dniu 6 maja.

Źródło: miamiherald.com (8.04.2010)

 

 

 

do góry